Леброн Джеймс се отличи с 27 точки при победата на Маями

Леброн Джеймс се отличи с 27 точки и 9 борби, а Дуейн Уейд записа 23 точки и 5 асистенции при победата на Маями с 99:88 точки над Шарлът в първата среща от първия кръг на плейофите в Източната конференция на първенството на Националната баскетболна лига (НБА) на САЩ и Канада.

Така "горещите" стартираха с победа в серията, в която се играе до четири успеха. Уейд, който пропусна 28 мача в редовния сезон заради различни контузии, игра 33 минути и помогна на Маями да спечели 17-а поредна победа срещу Шарлът. За Шарлът това е едва второ участие в плейофите в клубната история. Ал Джеферсън завърши с 18 точки и 10 борби за Шарлът. Тим Дънкан беше с основен принос за първата победа на Сан Антонио над Далас в четвъртфинална серия в Западната конференция.

"Шпорите" спечелиха първото си домакинство с 90:85 точки след отличната игра в защита в последните пет минути, когато не допуснаха кош. Ветеранът Дънкан вкара 27 точки, а Тони Паркър добави 21 точки и 6 асистенции за Сан Антонио. Кауи Леонард се отличи с 11 точки и 10 борби, а Тиаго Сплитър - с 11 борби. Това е десета поредна победа на Сан Антонио срещу Далас. Резервата Девън Харис вкара 19 точки за Маверикс.

Портлънд спечели със 122:120 точки след продължение срещу Хюстън в друга среща от плейофите на Запад. Деймиън Лилард завърши с 31 точки за победителите и отбеляза четири наказателни удара в края. Първо той беше точен за 119:118 44.5 секунди преди сирената, а след това и за 121:120 17 секунди преди края. ЛаМаркъс Олдридж записа 46 точки и 18 борби за Портлънд. Гардът на "ракетите" Джеймс Хардън пропусна кош със сирената.

Той завърши с 27 точки. Нене започна като титуляр за пръв път в последните два месеца и реализира 24 точки при победата на Вашингтон като гост над Чикаго със 102:93 точки. За тима на Вашингтон това е първо участие в плейофите от 2008-а година насам. Тревор Ариза изведе Вашингтон напред в резултата с два наказателни удара 4:17 минути преди сирената - 88:87, а до края гостите на изпуснаха водачеството си. Кърк Хайнрих и Ди Джей Аугустин вкараха по 16 точки за "биковете", които са домакини и на втория мач във вторник.

Срещи от първия кръг в плейофите на първенството на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (Играе се до четири успеха от седем мача):