Чудесно представяне на Майкъл Иванов на световния и европейски шампионат в Севлиево

Българинът Майкъл Иванов се класира 2-ри в клас EMX125 във втория манш на провеждащия се в Севлиево Световен и Европейски шампионат по мотокрос. Над 15 000 души не спряха да подкрепят Иванов, а той ги зарадва с чудесно каране и дълго време беше водач с над 10 секунди разлика пред втория Давид Ербрето.

Но французинът не се отказа да преследва Майкъл и спечели манша. Трети се нареди холандецът Дави Поотес. Майкъл Иванов днес прибави още 22 точки към спечелените вчера 18 и с общ брой 40 се нареди на 4-то място в общото класиране.

Събитието в Севлиево е втори кръг от Европейския шампионат като Майкъл Иванов остава на 4-то място и в генералното класиране с общ актив от 62 точки.

"Много съм щастлив! Наистина в началото сериозно водех пред французина, но се изморих и в крайна сметка останах втори. Благодаря за страхотната подкрепа от публиката, усещах техните аплодисменти във всяка една секунда и съм щастлив, че успях да ги зарадвам.", заяви състезателят на КТМ Силвър екшън Майкъл Иванов.

Другият ни представител в този клас Георги Георгиев (Сузуки) остана 33-ти. Секунди преди да започне състезанието при 125сс завърши и вторият манш в клас EMX300. Първите места бяха заети от италианците Самуеле Бернардини (ТМ) и Марко Мади (КТМ), трети се нареди унгарецът Бенце Швобода (КТМ). Grand Prix Bulgaria 2014 се радва и на изключителен медиен интерес - над 35 чуждестранни медии отразяват събитието.

В 13:00 часа започва първият манш в клас MX2, където ще участва другата ни голяма надежда за класиране в топ 5 Петър Петров. Вторият манш от този клас е от 16:00 ч.