Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Рилецо се разправи със Спартак

Отборът на Рилски спортист (Самоков) постигна очакван победа в двубоя си от XXVI кръг на Националната Баскетболна Лига, след кто се наложи при домакинството си на Спартак (Плевен) с категоричното 104:67.

Върнан Тейлър беше най-резултатен за домакините с 20 точки, Шон Барнет и Евън Раванел добавиха съответно по 15 и 14 точки, а Остин Калхун и Джъстин Грей приключиха съответно с по 13 и 12 точки.

Симеон Ценов отбеляза 16 точки за плевенчани, а Цветослав Острев и Росен Софрониев приключиха с по 14 точки.

Интригата в мача беубита още в самото начало, след като възпитаниците на Росен Барчовски демонстрираха класа и бързо стигнаха до двуцифрен аванс – 28:18 след 10 минути игра, а през втората четвърт домакините не намалиха темпото и логично успяха да стигнат до още по-комфортна преднина – 52:30.

През третата част ситуацията на терена не се промени, като баскетболистите на Рилецо продължаваха да трупат аванс за 78:40 преди началото на заключителните десет минути. Едва в последната четърт Барчовски извади от игра голяма част от титулярите си, а това даде възможност на гостите от Спартак да вемат частта с 27:26, но въпреки това, крайния успех остана в Самоков – 104:67.