Лацио се спаси с гол в продължението (видео)

Лацио и Торино направиха драматично 3:3 в среща от 34-ия кръг на Серия "А", с което взаимно си попречиха по пътя към Европа. Гостите успяха да поведат с 3:2 в 89-ата минута и вече се виждаха като крайни победители, но в продължението Антонио Кандрева изравни. Голът на италианския национал падна секунди след изтичането на даденото от рефера 4-минути продължение, което доведе до бурни протести от страна на "биковете". От 79-ата минута столичани играха с 10 души след изгонването на Диего Новарети за втори жълт картон. В крайна сметка двата тима остават съседи в класирането на две точки от шестото място, което дава виза за Лига Европа.

Днес "орлите" се завърнаха към постройка с трима защитници, но поне през първото полувреме това не беше проблем за тях. В 42-ата минута капитанът Стефано Маури, който днес отново беше централен нападател, заби първия гол с глава и донесе заслужена преднина за домакините.

Макар Лацио да доминираше през първата част, отборът на Торино също имаше своите възможности, като в 37-ата минута удар на Чезаре Бово нацели напречната греда.

Гостите успяха да изравнят в 52-ата минута, когато защитата на "небесносините" проспа включването на Ясмин Куртич.

Десет минути по-късно домакините отново поведоха след попадение на Кандрева от дузпа, отсъдена за ненужно нарушение на Даниеле Падели срещу Балде Кейта.

Само пет минути бяха нужни на "биковете" да върнат и този гол. В 62-ата минута влезлият секунди по-рано Панайотис Тахсидис намери отлично топката след центриране от корнер и на таблото светна "2:2".

В 79-ата минута Новарети си изкара втори жълт картон и след това пред Етрит Бериша стана страшно. В рамките на няколко минути играчите на Торино пропуснаха поне три гола. Логичното все пак се случи в 89-ата минута, когато голмайсторът на първенството Чиро Имобиле заби 20-ото си попадение.

Това обаче не беше всичко. Малко след изтичането на 94-ата минута Фелипе Андерсон опита удар на отчаянието и случайно изведе Кандрева сам срещу Падели за крайното 3:3.