Макаби се измъкна в Милано и победи след продължение

Израелският колос Макаби (Тел Авив) се измъкна с победа след продължение при гостуването си в Милано, надигравайки местния Олимпия със 101:99 и по този начин поведе с 1-0 в плейофите на Евролигата. Следващият двубой между двата тима отново е в "Медиоланум Форум" на 18 април (петък).

Домакините бяха по-мотивирани и по-активни в началните 10 минути на двубоя и успяха да си изградят преднина от 23:19, след като реализираха пет тройки в рамките на първата четвърт.

Във втората четвърт Гани Лавал се разигра както в нападение, където реализира няколко коша, така и в защита, където на няколко пъти блокираше противникови изстрели и по този начин помогна на италианците да останат начело - 47:42 на почивката.

След подновяването на играта разликата надхвърли 10 точки - 57:45, а с основна заслуга бе бившата звезда на Макаби Кийт Лангфърд. Олимпия задържа лидерската позиция за 70:58 след 30 изиграни минути.

В последната част американското дуо на гостите - Рики Хикман и Тайриз Райс поведе своите към обрат. "Жълтите" от Тел Авив постепенно настигнаха съперника, като 31 секунди преди сирената изоставаха само с 84:80, а 20 секунди по-късно дори водеха - 86:87, но Лангфърд реализира един наказателен удар за 87:87 и прати мача в продължение.

Макаби наложи своята воля в допълнителните пет минути, като Рики Хикман изведе тима напред с 99:96 при оставащи 11 секунди и в последствие момчетата на Дейвид Блат не изпуснаха успеха, повеждайки с 1-0 победи след 101:99.

Хикман бе перфектен за победителите с 26 точки, 4 борби, 3 асистенции и коефициент 36. Тайриз Райс и Софоклис Скорцианитис добавиха по 17 точки, докато Джо Ингълс реализира 11.

Кийт Лангфърд поведе Олимпия с 18 точки, Самардо Самюълс добави 17, а Къртис Джерълс приключи с 15 плюс 5 асистенции.