Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Рен е първият финалист за Купата на Франция

Отборът на Рен е първият финалист в турнира за Купата на Франция. В драматичен полуфинал тази вечер бретонци надвиха с 3:2 вторидивизионния Анже. Мачът започна с изненадващо попадение в полза на гостите, дело на Мохамед Ятара в 3-ата минута. Шведският национал Ола Тойвонен изравни за Рен в 15-ата, а в 36-ата Камил Гросицки вкара втори гол за домакините.

След почивката Жан Макун се разписа за 3:1 и съставът на Филип Монтание се успокои. Секунди по-рано Людовик Гамбоа от Анже уцели гредата. Чак в 89-ата минута Ятара от дузпа върна интригата, но гостите нямаха време за нещо повече.

В другия полуфинал утре един срещу друг излизат Гингам и Монако на Димитър Бербатов.