Технически проблеми оставиха Петър Петров на 23-о място в Тайланд

Технически неизправности в мотоциклета на Ямаха не позволиха на българина Петър Петров да запише най-доброто си представяне за сезона в световния шампионат по мотокрос.

Българинът остана на 23-о място във втория кръг за годината в клас МХ2, който беше проведен в Тайланд. Петров зае девето място в квалификациите за място на стартовата решетка и се движеше именно на тази позиция след изтичането на редовните 30 минути по часовник.

В последната обилколка обаче българинът получи повреда в своя мотоциклет и отпадна до 18-о място, като проблемите не бяха отстранени и във втория манш, в който той беше 28-и.

Победител в Гран при на Тайланд в клас МХ2 стана холандецът Джефри Херлингс. Световният шампион с КТМ записа две победи в отделните маншове, като първо завърши с 5.414 секунди аванс срещу своя сънародник Глен Колденхоф от Сузуки, а след това победи със 7.774 секунди британеца Макс Ейнсти с Ямаха. Антонио Кайроли триумфира с пълен актив от точки в МХGP.

Италианският пилот на КТМ, световен шампион за 2013 година, беше безпощаден в първия манш при 14.798 секунди преднина срещу Клемен Десал, докато във втория спечели с 13.336 секунди срещу същия съперник.