Щутгарт пропусна дузпа и изтърва победата срещу последния (видео)

Тимът на Щутгарт завърши 2:2 като домакин с Айнтрахт (Брауншвайг) в двубой от 24-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Домакините пропуснаха дузпа при 2:1 в своя полза и в крайна сметка изпуснаха победата.

Ян Хохшайд изведе гостите напред в 24-ата минута, но още преди почивката домакините осъществиха пълен обрат. В 30-ата минута Александру Максим изравни, а в 35-ата Мартин Харник бе точен за 2:1. В 52-ата минута Кристиан Гентнер пропусна дузпа за Щутгарт и това се оказа фатално за домакините, тъй като 8 минути преди края Ермин Бичакчич направи резултата 2:2 и спаси Брауншвайг от поражение.

В класирането Щутгарт заема 15-а позиция с 20 точки, а Айнтрахт (Брауншвайг) остава на последното 18-о място със 17 точки.