Локомотив Кубан с трудна победа над Макаби (видео)

Отборът на Локомотив Кубан  записа ценна победа в група “F” на ТОП 16 на Евролигата, след като се наложи при домакинството си на Макаби Тел Авив със 78:76 в среща от IX кръг на най-авторитетния клубен турир на Стария континент.

Крунослав Симон бе над всички в селекцията на домакините и отбеляза 23 точки за успеха, а Дерик Браун и Мантас Калниетис добавиха съответно по 16 и 10 точки за успеха.

Софоклис Скорцанитис вкара 18 точки за Макаби, Рики Хикмън и Дейвид Блу записаха на сметките си по 16 точки, а Гай Пнини приключи с 11 точки.

Баскетболистите на Локомотив се възползваха максимално от шансовете си още през първото полувреме, след като записаха две серии от по 10:0 съответно в първата и втората четвърт, което им позволи да си осигурят аванс от 38:29 на почивката.

Гостите от Тел Авив се хвърлиха да търсят обрат през второто полувреме и на няколко пъти свалиха пасива си до 2-3 точки, но няколко решителни пропуска от линията за наказателни удари, както и отличната игра на Симон в заключителния период, който наниза 15 от точките си именно в тези минути, лиши Макаби от успеха и последния съдийски сигнал прозвуча при 78:76 в полза на Локомотив Кубван.