Лаборал Куча удари Панатинайкос (видео)

Лаборал Куча сложи край на черната серия от седем поредни загуби в Евролигата, след като късно снощи се наложи при гостуването си на Панатинайкос в Атина с 68:61 в среща от IX кръг на ТОП 16 на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

По този начин испанците събраха на сметката си 2 победи и 7 загуби което им отрежда последното 8-о място във временното класиране, докато „детелините” са с баланс от 4 успеха и 5 поражения и делят 4-а позицията с вечния си съперник Олимпиакос.

Андрес Носиони беше най-резултатен за състава на Лаборал Куча с 16 точки, като добаи на сметката си и 13 борби, а Тибор Плеш завърши двубоя с 12 точки.

Звездата на гърците Димитрис Диамантидис наниза 15 точки за домакините, а Зак Райт и Майкъл Брамос се прибраха в съблекалнята съответно с по 12 и 10 точки.

Първото полувреме премина изключително равностойно, като нито един от двата отбора не успя да отвори разлика по-голяма от 4-5 точки и на почивката Лаборал Куча водеше с 28:27. Испанците коригираха представянето си в нападение през третата четвърт, когато благодарение най-вече на Райт и Плеш отбелязаха 27 точки, което им даде и двуцифрен аванс – 55:44.

В началото на заключителните десет минути преднината на гостите достигна до 15 точки, като до финалната сирена баскетболистите на Панатинайкос дадоха всичко от себе си, за да се върнат в мача, но съперникът им удържа финалния щурм и така последния съдийски сигнал прозвуча при 68:61, което осигури на Лоборал Куча първа победа от осем години насам над гърците в Атина.