Финалът за Купата на АФЛ в Югоизточната зона ще се играе на 15-и март в Смолян

Зоналният финал за Купата на АФЛ между тимовете на Родопа-Смолян (Смолян) и Верея (Стара Загора) ще се играе на 15 март, събота от 14,00 часа, съгласно регламента - в Смолян. Победителят ще бъде един от четирите отбора от В групите и аматьорските дивизии, които ще спорят за трофея на АФЛ.

В зона Югозапад пък победителят вече е известен и това е Миньор (Перник), който отстрани Сливнишки герой (Сливница) след изпълнение на дузпи като гост. Христо Бангеев откри в средата на първото полувреме за Сливница, но през втората част Томислав Павлов с два гола обърна развоя на мача.

В 70-ата минута Иво Райков от Миньор си вкара автогол и изравни за 2:2. При дузпите сливничани пропуснаха два пъти и това се оказа решаващо.