Вера Звонарьова отпадна в първия кръг в Индиън Уелс

Рускинята Вера Звонарьова отпадна в първия кръг на силния турнир на твърди кортове в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд от 5,9 милиона долара. Звонарьова загуби от Шуай Пън (Китай) с 6:4, 0:6, 5:7 за 2 часа и 21 минути. "Беше труден мач. Рискувах в последния гейм, направих няколко грешки и загубих. Смятам обаче, че играта ми е по-добра от тази в Австралия", каза рускинята, която има само една победа в четири срещи от началото на годината. Звонарьова отпадна в първия кръг на Откритото първенство на Австралия след загуба от Кейси Делакуа (Австралия).

Делакуа спечели първия си мач в Индиън Уелс - срещу Кристина МакХейл (САЩ) със 7:6(4), 6:4. Испанката Силвия Солер-Еспиноса се класира за втория кръг, след като при 1:1 в първия сет съперничката й Надя Петрова от Русия се отказа заради контузия на десния крак. Бояна Йовановски (Сърбия) отстрани Алисън Риске (САЩ) с 3:6, 6:3, 6:3, а германката Аника Бек победи Щефани Фьогел (Швейцария) с 6:2, 2:6, 7:5.