Сърбия обърна Ейре в дебюта на Друлович (видео)

Любинко Друлович дебютира с победа начело на националния отбор на Сърбия. "Репрезентацията" обърна с 2:1 като гост Ейре в Дъблин. Сърбите изиграха разочароващо първо полувреме, в което ирландците поведоха с попадение на Шейн Лонг, но през втората част автогол на Джеймс Маккарти и точен удар на Филип Джорджевич донесоха победата на "орлите".

Домакините започнаха много напористо, но техен гол още във 2-ата минута беше отменен заради засада. "Детелините" все пак откриха резултата малко по-късно след груба грешка на Бранислав Иванович, който не се разбра с вратаря Владимир Стойкович и Шейн Лонг опъна мрежата.

Сърбия изравни в 48-ата минута. Центриране на Александър Коларов отиваше на крака на Джорджевич, но той беше изпреварен от Маккарти, който в опита си да изчисти, изненада неприятно вратаря на Ейре Дейвид Форд. В 60-ата минута Душан Тадич и Зоран Тошич разиграха добре, топката стигна до Джорджевич и нападателят на Нант се разписа, носейки победата на сърбите.

ЕЙРЕ - СЪРБИЯ 1:2 (1:0)