Защитата на Румъния опази Меси и ко, звезда на Ботев играе пред 45 000 (видео)

Със здрава защита северната ни съседка Румъния стигна до равенство 0:0 срещу Аржентина в престижна контрола, играна пред повече от 45 000 зрители на "Национал Арена" в Букурещ. Новото попълнение на българския Ботев (Пловдив) Сърджан Лукин също взе участие в шоуто, след като се появи в игра в 75-ата минута и игра до края на срещата.

Възпитаниците на Виктор Пицурка направиха отличен мач и дори отбелязаха гол във вратата на Серхио Риверо, когато бранителят Александру Матей прати топката в мрежата, но реферите отмениха попадението заради излизане на коженото кълбо извън очертанията на терена. Телевизионните повторения пък показаха, че те са направили грешка.

След почивката и гостите "показаха зъби", създавайки няколко положения за гол, но стражът на Манчестър Сити Костел Пантилимон спаси удари на Гонсало Игуаин и Езекиел Лавеци.

РУМЪНИЯ - АРЖЕНТИНА 0:0