Балкан с пореден успех в Балканската лига

Балкан (Ботевград) постигна четвърта поредна победа в Балканската лига по баскетбол. Възпитаниците на Александър Тодоров победиха като гост Университатя Крайова с 96:91 точки след силна последна четвърт, в която вкараха 37 точки. Балкан спечели първата част с 29:25 точки, но на почивката губеше с 45:46. След 30 минути игра българите изоставаха с цели 11 точки - 59:70. Тимът на Балкан започна последната част със серия от 12:0 и я спечели с 37:21, като по този начин стигна и до крайния успех. За победителите се отличи Мартин Маринов 20 точки, от които 6 тройки. Ноа Далман направи "дабъл-дабъл" - 20 точки и 11 борби, а Иван Лилов се отчете с 18 точки, 5 борби и 5 асистенции. За домакините Травис Бюро записа 23 точки и 5 борби. Следващата седмица Балкан е домакин на израелския Галил Гилбоа.