Безяк без шансове срещу Алжир пред погледа на Пеле

Алжир победи с 2:0 Словения в контрола, с която "пустинните лисици" започнаха подготовката си за Мондиал 2014. За домакините не игра вратарят на ЦСКА Райс Мболи, а атаката на словенците се водеше от голмайстора на Лудогорец Роман Безяк. Началото на мача пък даде Краля на футбола Пеле, който беше специален гост на мача.

Алжирците доминираха през цялото време и се поздравиха със заслужен успех. В началото Самир Ханданович спаси удари на Слимани и Бенталеб, но в добавеното време на първата част Судани с глава откри резултата.

На полувремето селекционерът на Словения Сречко Катанец смени Безяк с нападателя на ПСВ Айндховен Тим Матавж. Домакините продължиха да са по-добрият отбор и в 56-ата минута Слити Тайдер удвои аванса им. Халфът на Интер се възползва от грешка на Йосип Иличич и разстреля съотборника си в Интер ханданович.

АЛЖИР - СЛОВЕНИЯ 2:0 (1:0)
1:0 Судани (45)
2:0 Тайдер (56)