Ботев Пд загуби от Раковски

Ботев Пловдив загуби от сателита си ФК Раковски с 1:2 в едночасова учебна игра на клубната база в Коматево. Старши треньорът на "жълто-черните" Станимир Стоилов раздели своите възпитаници на две групи по време на днешното занимание.

Футболистите, които са играли по-малко в първите два пролетни мача от шампионата, взеха участие в двустранна игра срещу тима на Раковски, докато останалите направиха тренировка на съседния терен.

Тренировъчният мач се игра в две полувремена по 30 минути. Стоилов, който бе и главен арбитър на спаринга, пусна в игра за Ботев Илия Николов, Филип Филипов, Алесандру Бенга, Сивард Спрокел, Димитър Везалов, Артур Енрике, Георги Сърмов, Ромарио Кортзорг, Вандер Виейра, Иван Цветков и Луис Педро.

В хода на срещата в състава бяха направени само две смени, като на местата на Бенга и Спрокел в играта се включиха младоците Серкан Юсеин и Владимир Айтов. Попаденията за Раковски реализираха Петър Атанасов и Цветелин Чунчуков, а между тях се разписа и Луис Педро. Следващото занимание на Ботев е в четвъртък от 14:00 часа.