Марек с нов рекорд в България - 11 гостувания, 11 победи и 33:0 гейма

Нов феноменален рекорд записаха волейболистите на Марек Юнион Ивкони след снощната победа с 3:0 гейма над КВК Габрово като гости. След задълбочена проверка няколко дни в архивите се оказа, че при чист успех 3:0 гейма снощи, дупничани влизаха в българската история. И това и направиха.

Досега в историята на републиканските първенства у нас нямаше отбор, който да е спечелил абсолютно всички свои гостувания в редовния дял от шампионата, без да е дал и един гейм. Именно този рекорд постигнаха шампионите на България – 11 гостувания, 11 победи, при геймово съотношение 33:0 гейма! Като цяло дупничани са с 21 мача, 21 победи и геймово съотношение 63:4. "Говорихме си с момчетата преди мача, че трябва да бием 3:0, за да запишем този рекорд. Не е кой знае какво, но все пак това остава в историята. Протоколен беше мача за нас, но нямахме право да разочароваме, както зрителите в залата, така и нашите фенове в Дупница, които знаехме, че ще гледат мача по телевизията. Нямаше как да не ги накараме да се чувстват отново горди с нас", коментира Георги Елчинов.

"Имам контузия в рамото, но надявам се да съм нпълно готов за следващия мач. Не знам дали в България, но и в Европа съм убеден, че няма подобен случай на чисти победи при всички гостувания. Проверете, но сме без аналог. Що се отнася до мача, какво да ви кажа. Двукратният шампион на България записа поредната си победа. Отпуснахме се леко във втория гейм и признавам си, че ми мина през акъла, че можем да го загубим. Ние сме с класа над съперника и абсурдно беше да загубим гейм от тях, камо ли мача. Затова пътувахме в деня на мача и от автобуса хоп в залата да си свършим работата. А знаете вече че тя продължава точно един час", лаконичен бе в типичния си стил Мартин Иванов.