Нова победа за Елена Колева и Сан Кашано в Серия А2

След като женският отбор на Ил Бизонте (Сан Кашано) с бившата волейболна националка Елена Колева спечели Купата на Италия в Серия А2, тимът продължи победната си серия и в първенството. В мач от 16-ия кръг Колева и компания надделяха над Савино Дел Бене (Скандичи) с 3:0 (25:16, 25:22, 25:21). Елена Колева бе най-резултатна за Сан Кашанп със 17 точки (1 ас, 1 блок и 43% ефективност в атака), а забележителен мач направи съотборничката й Федерика Мастродиказа, която реализира 16 точки (9 блока!!! и 44% ефективност в атака) за победата. Това бе 6-та поредна победа за Сан Кашано, като отборът продължава да преследва първото място. След този кръг тимът е на 2-ра позиция с 37 точки, на една зад лидера Мателеге Санитарс (Монтикиари).

Домакинско поражение претърпя Обиетиво Ризарчименто (Виченца) с българката Бояна Андреева, след като бе победен от Кровели (Реджо Емилия) с 1:3 (20:25, 25:21, 20:25, 22:25). Андреева бе титуляр в първите три гейма, а в четвъртия се появи като резерва, в резултат на което завърши с 9 точки (2 блок и 32% ефективност в атака). Съотборничката й Изабела Милоко се отличи с 18 точки (3 аса, 3 блока и 27% ефективност в атака). За гостите от Реджо Емилия бразилката Сорая Дос Сантош заби 17 точки (1 ас и 34% ефективност в атака) за успеха. Това бе 3-та поредна загуба за Виченца, което праща отбора на 9-то място в класирането с 19 точки.

В следващия кръг Ил Бизонте (Сан Кашано) гостува на Фолксбанк Судтирол (Болцано), а Обиетиво Ризарчименто (Виченца) на Корпора (Гричиняно Ди Аверса). Срещите са в неделя (9 март) от 19,00 часа българско време.