Загуба за Авелино, Калоян Иванов не игра

Отборът на Авелино загуби като гост от Юве Казерта с 57:76 точки в среща от 21-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Италия. Калоян Иванов не игра в този мач за Авелино. Авелино се смъкна на девето място в класирането с 10 победи и 11 загуби.

Отборът на Естудиантес победи Билбао Баскет с 86:80 точки в 21-ия кръг на испанското първенство. Деян Иванов не участва в двубоя Калоян и Деян Иванови по всяка вероятност са пътували до България заради погребението на брат си Живко Дорийски, който загина в автомобилна катастрофа на 25-и февруари. Отборът на Естудиантес е на 16-о място в класирането с 6 победи и 15 загуби.

Планаса Навара, с Мартин Дурчев в състава си, допусна загуба в 21-ия кръг на първенството по баскетбол за мъже във втора дивизия на Испания. Планаса отстъпи на гостуващия втори отбор на Барселона със 72:77 точки. Дурчев игра 20 минути като резерва и записа 1 точки, 1 борба и 1 асистенция. Планаса има 4 победи и 17 загуби до момента и е на последно място във временното класиране.

Шарлевил, с българката Екатерина Димитрова, загуби като гост от Лил с 68:80 точки в среща от 19-ия кръг на женското баскетболно първенство на Франция Димитрова се отличи с 8 борби, 3 борби, 2 асистенции и 4 отнети топки за 30 минути като титуляр. Шарлевил е на шесто място в класирането с 8 победи и 11 загуби.

Ньордлинген, с Димана Георгиева в състава си, загуби Саарлуис със 70:76 точки в среща от 19-ия кръг на женското баскетболно първенство на Германия. Българката се отличи с 8 точки, 3 борби и 2 отнети топки за 15 минути игра. Нордлинген е на десето място в подреждането със 7 победи и 12 загуби.

В италианската втора дивизия Сан Салваторе победи у дома Биасоно с 89:47 точки. Българката Роксана Йорданова игра 27 минути за домакините и завърши с 14 точки, 7 борби и 4 асистенции.