Пламен Константинов и Губерния на исторически европейски финал (ГАЛЕРИЯ)

Руският волейболен отбор Губерния (Нижни Новгород), който е воден от българския треньор Пламен Константинов, продължава да пише историята си в европейските клубни турнири, като се класира за финала на втория по сила евротурнир - за Купата на CEV. Възпитаниците на Константинов се наложиха много трудно и драматично като гости над полския гранд СКРА (Белхатов) с 3:2 (21:25, 25:19, 25:23, 18:25, 16:14) в мач-реванш от полуфиналите, игран тази вечер пред над 2500 зрители в зала "Енергия".

Така след две победи с по 3:2 гейма волейболистите на Губерния се класираха за големия финал на турнира. Там руският тим ще срещне френския Пари Волей (Париж), който елиминира шампиона на Румъния Томис (Констанца), воден от Мартин Стоев, след т.нар. "златен" гейм.

Това ще бъде първи европейски финал за руснаците в историята на клуба и за Пламен Константинов като старши-треньор.

Двете финални срещи между Губерния и Пари Волей ще бъдат на 26 март (сряда) и 29 март (събота), като Губерния ще бъде домакин в първата.

Звездата на Губерния Николай Павлов заби 21 точки (3 блока и 41% ефективност в атака), а Алексей Кулешов добави страхотните за център 18 точки (6 блока!!! и 75% ефективност в атака) за победата.

За тима на СКРА аржентинският национал Факундо Конте реализира страхотните 27 точки (5 блока!!!, 1 ас, 64% ефективност в атака, 26% позитивно и 16% перфектно посрещане), а диагоналът Мариуш Влазли се отчете с 15 точки (2 аса и 43% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха.
СКРА: Мариуш Влазли 15, Карол Клос 3, Факундо Конте 27, Анджей Врона 9, Стефан Антига 14, Николас Уриарте 1 - Павел Заторски-либеро 1 (Даниел Плински 6, Самюел Туиа Александър Бърджович, Йеджей Маковяк, Войчех Влодарчик)
Старши-треньор: Мигел Анхел Фаласка
ГУБЕРНИЯ: Мико Еско 2, Николай Павлов 21, Сергей Савин 8, Милош Никич 11, Алексей Остапенко 13, Алексей Кулешов 18 - Александър Янутов-либеро (Олег Съйчев 2, Павел Абромов, Максим Шулгин, Андрей Дранишников-либеро)