Астън Вила съсипа Норич с четири гола за 15 минути, Бентеке със страхотно изпълнение

Астън Вила разгроми Норич с 4:1 на своя "Вила Парк", като всичките пет попадения паднаха до почивката. Уес Хулахан изведе "канарчетата" напред още в 3-ата минута, но само в рамките на 1/4 час домакините отговориха с цели четири гола. Две попадения реализира Кристиан Бентеке (25' и 27'), като особено атрактивен бе първия гол на белгиеца. Леандро Бакуна (37') добави още едно, а Себастиeн Басонг (41') си вкара автогол за крайното 4:1.

Българското крило на Вила Александър Тонев не бе в групата на домакините за този двубой.

Двубоят започна перфектно за гостите, които още в третата минута откриха резултата. Гари Хуупър излезе зад отбраната на Вила, след което върна към Хулахан, който отблизо прати топката в мрежата зад Гузан. Много скоро обаче дойдоха минутите на Кристиан Бентеке, който обърна резултата само за две минути. Първо белгиецът вкара изключително изравнително попадение в 25-ата минута, когато овладя на гърди подаване на Влаар, запази топката и със задна ножица я прати във вратата. В 27-ата минута Бентеке засече с глава центриране от корнер на Уестууд и направи 2:1.

Гостите опитаха да изравнят, но Хулахан пропусна две възможности. Вместо това, в 37-ата минута Леандро Бакуна покачи на 3:1, след като получи от Вайман в наказателното поле, нагласи топката на левия си крак и с хубав удар в далечния ъгъл матира Ръди.

В 41-ата минута Себастиeн Басонг засече центриране на Делф в собствената си врата, с което сложи окончателно край на надеждите на Норич.

След почивката двата отбора доиграха този двубой и в крайна сметка Астън Вила взе заслужени три точки, с които се откъсна вече на седем пункта от зоната на изпадащите. Норич е на 15-о място - само на четири точки от опасната зона.