Габи Коева с 10 точки, Бешикташ на финал за "Чалъндж къп

Волейболната националка Габриела Коева и нейният Бешикташ (Истанбул) се класираха за финала на третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп". Волейболистките на Бешикташ отстъпиха драматично у дома на полския Импел (Вроцлав) с 2:3 (27:25, 20:25, 21:25, 25:22, 9:15) в мач-реванш от полуфиналите, игран тази вечер пред около 1000 зрители в зала "Бурхан Фелек".

Въпреки загубата, Габи Коева и компания се класираха за големия финал след победата с 3:1 гейма като гости в Полша в първата среща преди няколко дни. На финала волейболистките на Бешикташ ще играят с руския Заречие (Одинцово), който на полуфиналите елиминира френския АСПТТ (Мюлюз), с бившата националка Петя Цекова. В реванша между Заречие и Мюлюз, френският тим падна вкъщи с 0:3 (21:25, 21:25, 23:25), като Цекова бе най-резултатна за своя отбор с 13 точки (1 ас и 39% ефективност в атака) и след 2:3 гейма в първия мач отпадна от надпреварата. Двата мача от финала между Бешикташ и Заречие ще бъдат на 27 март (четвъртък) и 30 март (неделя), като турският тим ще бъде домакин във втората среща.

Българската централна блокировачка игра стабилно цял мач и завърши с 10 точки (5 блока!!!, 1 ас и 36% ефективност в атака). Над всички за Бешикташ бе Селиме Илясоолу с 23 точки (3 аса, 36% ефективност в атака и 24% перфектно посрещане), но и това не помогна за успеха. За тима на Импел германската националка Марен Бринкер, която влезе като резерва още в първия гейм, също реализира 23 точки (1 блок, 1 ас, 51% ефективност в атака и 41% перфектно посрещане) за победата.

БЕШИКТАШ, ИСТАНБУЛ (ТУРЦИЯ) - ИМПЕЛ, ВРОЦЛАВ (ПОЛША) 2:3 (27:25, 20:25, 21:25, 25:22, 9:15)

БЕШИКТАШ: Марина Тумас 13, Седа Ерюз 2, ГАБРЕЛА КОЕВА 10, Селиме Илясоолу 23, Ямила Низетич 11, Диджле Нур Бабат 5 - Наз Ихтиароолу-либеро (Наталия Ханикоглу 10, Дилек Кънък-либеро, Нилай Конар 3, Седа Тюркан, Сейда Акташ 3)
Старши-треньор: Аднан Къстак
ИМПЕЛ: Катажина Марчжковска 18, Агниешка Коколевска 12, Фрауке Дирикс 5, Мейкъри Уилъсън 9, Богумила Пижиолек, Йоан Качор 10 - Дорота Меденска-либеро (Магдалена Грика 3, Марен Бринкер 23)
Старши-треньор: Торе Александерсен.