Виданов с цял мач за Заглембе при нова победа

Българският защитник Павел Виданов игра пълни 90 минути за успеха на Заглембе (Любин) с 3:1 над Завиша (Бидгошч) в среща от 24-ия кръг на полската Екстракласа. Домакините продължават без поражение през пролетта и се откъснаха на 3 точки от зоната на изпадащите, където са Подбешкидзе и Видзев (Лодз). Заглембе е на 14-а позиция с 24 точки, а Завиша е 7-а с 32.

Бившият бранител на Лудогорец Любомир Гулдан откри резултата с глава в 21-ата минута, а Давид Абво удвои в 79-ата. Аркадиуш Пиех наказа гостите в 82-ата минута на контраатака, а гостите върнаха едно попадение две минути по-късно чрез Марцин Масловски.