Локо (ГО) размаза Ботев (Козлодуй)

Локомотив (Горна Оряховица) запази лидерската си позиция в Северозападната В група след като в мач от 16-ия кръг разгроми с 6:0 гостуващия му Ботев (Козлодуй). Това бе най-малкото с което се отърва селекцията на Ангел Славчев. Още от самото начало Четатата на Бончо Генчев наложи убийствена преса и стъписа съперника. В 4-ата минута Любомир Генчев откри резултата след пас на Тихомир Кънев. После дойдоха минутите на голмайстора на групата. В 26-ата минута Кънев удвои след удар с глава. В 33-ата минута със задна ножица, той направи резултата категоричен.

След почивката дойде редът и на племенникът на Красимир Балъков – Антоний. В 60-ата минута той стреля прецизно за 4:0. 4 минути по-късно влезлият 10 секунди по-рано Виталий Савченко промуши козлодуйския страж Косто Андонов за пети път. Крайното 6:0 оформи Любомир Генчев в 67-ата минута след като преодоля технично вратаря на съперника.

Северозападна В АФГ – резултати и голмайстори – XVI кръг:

Трявна (Трявна) - Ком (Берковица)    2:2
0:1 Добриянов-21 мин, 1:1 Пенчев, 1:2 Любенов-33 мин, 2:2 Видов-47 мин. (автогол).

Павликени (Павликени) - Бдин 1923 (Видин)   1:0