Леброн Джеймс вкара 20 точки за победата на Маями над Орландо

Леброн Джеймс завърши с 20 точки при победата на Маями със 112:98 у дома срещу Орландо в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Това е седма поредна победа в полза на "горещите", които победиха своя местен съперник от щата Флорида. Дуейн Уейд беше най-резултатен за Хийт с 24 точки, а съотборникът му Крис Бош също вкара 20 точки. Общо 11 баскетболисти се разписаха за победителите, а резервите в състава реализираха общо 39 точки. Тобиас Харис беше най-резултатен за Меджик с 20 точки, а Никола Вучевич добави още 18 точки в коша на Маями.

Лос Анджелис Клипърс победи със 108:76 у дома срещу Ню Орлеанс. Крис Пол отбеляза 21 точки и подаде 8 асистенции за победителите. Блейк Грифин се разписа с 20 точки за Клипърс. В четвъртия период Грифин и Пол получиха почивка заради участието си в Мача на звездите в НБА. Дани Грейнджър не успя да дебютира за Лос Анджелис, а Тайрък Еванс завърши с 22 точки в полза на гостите.

Хюстън победи със 118:110 срещу Детройт. Терънс Джоунс вкара 22 точки и овладя 10 борби за "ракетите", които поведоха убедително в резултата още от самото начало на двубоя. Джеймс Хардън добави още 20 точки и 12 асистенции за домакините. Съотборникът му Дуайт Хауърд завърши със 17 точки и 8 борби. Родни Стъки реализира 23 точки за състава на Пистънс.