Фенове нахлуха на терена и прекратиха мач във "В" група, пребиха съдията

Срещата от 18-ия кръг на Югоизточната "В" група между Димитровград и Мастер (Бургас) беше прекратена в 88-ата минута при резултат 1:1. Причината е нахлуването на публиката на домакините от Димитровград, които бяха несъгласни с отсъдена дузпа за Мастер.

Наказателният удар така и не беше изпълнен, а реферът Владимир Вълков отнесе доста сериозни удари и шутове от нахлулите на терена фенове на Димитровград. В началото на следващата седмица Дисциплинарната комисия на Зоналния съвет на БФС в Пловдив ще се произнесе по случая, както и длъжностните лица трябва да предоставят докладите си.

Домакините откриха резултата в 1-ата минута на мача, а в 56-ата Мастер изравни чрез крилото Мирослав Радев. След гола мачът се пренесе пред вратата на домакините, които яростно се отбраняваха. Реферът Вълков подмина дузпа за откровено събъряне с ръце на Костадин Дяков, но три минути преди края на срещата вече даде дузпа за бургазлии.

В Мастер подозират, че домакините са били стимулирани от техен конкурент за промоция в "Б" група със солидна премия и това е направило мача много важен за тях, излизащ извън границите на спортното съперничество.