Бремен празнува, Хамбург е в сълзи (видео)

Отборът на Вердер (Бремен) спечели издание номер 100 на Северното дерби с Хамбургер ШФ от 23-ия кръг на германската Първа Бундеслига. "Бременските музиканти" победиха с 1:0 с гол на Златко Юнузович в 19-ата минута. Успехът отдалечи Вердер от зоната на изпадащите, като футболистите на Робин Дут събраха 25 точки и са на 12-о място в класирането. Положението на Хамбургер ШФ пък продължава да е много тежко, като отборът на Мирко Сломка е 16-и с 19 точки.

Вердер поведе с 1:0 в резултата в 19-ата минута. Намиращият се в наказателното поле на тима от Хамбург Златко Юнузович получи страхотен пас с пета от Аарон Хънт и с удар отблизо изпрати топката в мрежата зад Рене Адлер. Така макар че имаха и малко късмет в тази ситуация, "бременските музиканти" зарадваха феновете си с попадение във вратата на врага.

Почти веднага след гола Вердер пропусна чудесен шанс за 2:0, а две минути преди края на първата част Хакан Чалханоглу с великолепен изстрел уцели напречната греда на вратата на бременци. В добавеното време пък стражът на Хамбургер ШФ Рене Адлер трябваше да излиза бързо, за да пресече с глава опасен извеждащ пас към футболист на Вердер.

На почивката в игра за Хамбургер ШФ се появи невъзстановеният напълно от травма холандски плеймейкър Рафаел ван дер Ваарт. Това обаче не помогна кой знае колко на тима му, а в 69-ата минута Юнузович можеше окончателно да се превърне в герой за Вердер, ако бе вкарал втори гол. Той обаче не успя да накаже груба грешка на току-що появилия се в игра Ласе Зобиех, който позволи по елементарен начин топката да му бъде отнета в близост до вратата на Адлер. Юнузович обаче стреля неточно, останал очи в очи с Адлер, и резултатът остана непроменен. Буквално в последните секунди на 6-минутното добавено време на срещата Ван дер Ваарт отправи силен шут към противниковата врата, но не намери целта и Хамбургер ШФ трябваше да преглътне поражението.