Хийт не пожали Рилски в преиграването и класира Левски на финал

Брандън Хийт не пожали Рилски спортист в преиграването на полуфинала от турнира за Купата на България и класира Левски за финала, извеждайки "сините" до победа с 81:78. Двубоят бе с изключителен заряд и се превърна в своеобразен дуел между Хийт и перфектния Йордан Бозов, в който краен победител се оказа отбора на американеца.

Началните минути бяха равностойни, преди Йордан Бозов и Върнън Тейлър да вземат нещата в свои ръце и да изведат Рилски напред със 17:10 четири минути преди края на частта. Уилкинсън и Захариев обаче поведоха Левски за серия от 8-2 и 19:18 по-малко от минута преди сирената. Все пак Рилецо дръпна с 21:18 след 10 изиграни минути.

След подновяването на играта резултатът бе изравняван три пъти в рамките на по-малко от три минути, преди Левски да поведе с 27:30 след тройка на Брандън Хийт. Рилецо отговори с 10 безответни точки за 37:30 три минути преди почивката, а след това запази аванса си за 42:34 след едно полувреме.

Левски започна второто полувреме по безапелационен начин и водени от Брандън Хийт, “сините” обърнаха мача за 43:49 след серия от 15-1. Тимът на Тити Папазов не изпусна водачеството до края на частта и въпреки че Рилецо се доближи на точка от съперника – 55:56, след 30 минути столичани имаха аванс от 57:61.

Хийт взе нещата в свои ръце в началото на последната четвърт, когато реализира осем точки за своя отбор, изведжайки Левски напред с 61:71 след четири изиграни минути. Рилецо и Йордан Бозов обаче не се предадоха и след девет поредни точки се върна в мача – 70:71 три минути преди сирената. Отговорът на Левски бяха шест безответни точки и 70:77, но Рилски отвърна с отлична защита, доближавайки се до 76:79, преди Йордан Бозов да пропусне сам от тройката. Джумейн Джоунс върна надеждата на Рилецо, пропускайки два наказателни удара при 78:81 и две секунди до края, а в последствие да фаулира Златин Георгиев 1.5 секунди преди края. Той обаче пропусна и двата наказателни удара, а Левски триумфира със 78:81

Хийт, който празнуваше рожден ден днес бе над всички в мача с 28 точки, 7 асистенции и 2 отнети топки. Христо Захариев се отчете с 19 точки, а Джумейн Джоунс остана с 10.

За Рилски Йордан Бозов бе фантастичен със своите 27 точки, но те не бяха достатъчни за успех на тима му. Американците Шон Барнет, Евън Равънел и Върнън Тейлър добавиха по 15 точки всеки.