Волейболистките на Славия с 6-та победа

Волейболистките на Славия победиха като гости ЕПУ (Перник) с 3:1 (26:24, 18:25, 26:24, 25:22) в мач от 13-ия кръг на женското първенство към НВЛ, игран в зала "Борис Гюдеров".

С този успех "белите" записаха 6-та победа в шампионата до сега. Въпреки това, те остават на 5-то място с 11 загуби и 19 точки. Тимът на ЕПУ е на 7-мо място, като има 3 победи, 14 загуби и 10 точки.

Двубоят бе много оспорван, като домакините оказаха изключително голяма съпротива на съперничките и взеха гейм. Най-много обрати и напрежение имаше в първия и третия гейм, които на края бяха "на кантар". В решителните минути, обаче, славистките показаха по-голяма устойчивост и се добраха до успеха. В четвъртата част перничанки играеха ролята на догонващ през цялото време, като макар и с минимална преднина Славия затвори гейма при 25:22 и успя да спечели мача само с един загубен гейм.