Левски Боол в Топ 3 на Суперлигата след 3:0 над Монтана

Волейболният отбор на Левски Боол влезе в тройката на временното класиране в Суперлигата. Воденият от италианския треньор Джузепе Лорицио тим надигра категорично вкъщи Монтана с 3:0 (25:21, 25:17, 25:23) в най-интересния мач от 20-ия кръг, игран тази вечер пред около едва 300 зрители в зала "Христо Ботев" в столицата.

По този начин двата тима си размениха местата във временното класиране. "Сините" вече са 3-ти с 42 точки след 13 победи и 7 загуби, докато Монтана остана на 4-то място с 40 точки също след 13 победи и 7 загуби. В следващия предпоследен 21-ви кръг от редовния сезон Левски е отново домакин, но този път на Арда (Кърджали), а монтанчани приемат ЦСКА. Срещите са във вторник (4 март) от 18,00 часа.

Първият гейм на срещата започна равностойно, след което "сините" дръпнаха с 5:3 след грешка на Монтана и блокада на Смилен Мляков и с 8:5 след грешка от Цанко Цанков от гостите. Въпреки усилията на монтанчани, Левски постепенно успя да увеличи преднината си до 12:8 след блокада на капитана Христо Цветанов и атака в аут на Бранимир Баев. Двата тима продължиха равностойно до второто техническо прекъсване, което дойде при 16:12 за Левски след атака на Мляков. Разликата се запази до 22:18, след което момчетата на Джузепе Лорицио спокойно взеха гейма с 25:21 след атака през центъра на Цветанов.

И втората част тръгна по-добре за Левски, които поведоха с 4:1 след блок-аут на Симеон Александров и контра през центъра на Иван Латунов. До техническата пауза разликата набъбна до 8:3 след нови две грешки на Монтана. Постепенно монтанчани успяха да намалят до 10:8 след грешка на Смилен Мляков в атака и контра на Цанко Цанков. Двата тима отново продължиха равностойно до 16:13 след атака на Александър Симеонов. Последваха аут на Цанков и контра на Смилен Мляков и 18:13. Предимството на "сините" стана 21:14 след контра на Симеонов и единична блокада на Цветанов, след което без проблеми затвориха гейма при 25:17 в своя полза след грешка от сервис на Валентин Димов от Монтана.

Третият гейм стартира равностойно до 3:3, след което Левски поведе с 8:3 след грешка на Монтана, контра и блокада на Смилен Мляков, блок на хърватския разпределител Инослав Кърнич и контра блок-аут на Симеон Александров. Момчетата на Северин Димитров постепенно намалиха изоставането си до 10:8 след блокада на разпределителя Владимир Лобутов и ас на Иван Крачев. Въпреки тайм-аута за Джузепе Лорицио, Монтана успя да изравни при 12:12 след атака на Крачев. "Сините" моментално поведоха отново при 14:12 след две грешки на гостите. Второто техническо прекъсване пък дойде при резултат 16:13 за Левски. Постепенно Монтана стигна до ново равенство при 18:18 след грешка от сервис на Александров от домакините и контра блок-аут на Димитър Маринков, но "сините" веднаха си върнаха преднината при 22:18 след две грешки на Крачев от гостите от сервис и в атака последвани от нова блокада и контра на Смилен Мляков. В крайна сметка Левски спечели гейма с минималното 25:23 след атака през центъра на Христо Цветанов, а с това и мача с 3:0.