Петя Неделчева четвъртфиналистка на двойки в Холандия

Най-добрата българска състезателка Петя Неделчева и Имоджен Банкиър (Шотландия) се класираха за четвъртфиналите на двойки жени на турнира от сериите Гран При в Алмере (Холандия) с награден фонд 50 хиляди долара. Неделчева и Банкиър победиха във втория кръг в оспорван мач двойка номер 1 на Тайланд Порнтип Буранапрасерцук и Бусанан Онгбумрунгпан със 17:21, 21:15, 21:19 за 68 минути.

Стефани Стоева и Габриела Стоева, които са номер две в схемата, ще играят по-късно срещу представителките на домакините Ефие Мускенс и Селена Пиек (Холандия). На сингъл жени Стефани Стоева загуби във втория кръг от номер 8 Карин Шнаазе (Германия) с 19:21, 22:20, 16:21 за 50 минути. В турнира участват общо петима българи. При мъжете обаче Стилян Макарски и Благовест Кисьов отпаднаха в първия кръг на сингъл.