Черноморец победи Берое като гост

Черноморец победи Берое като гост в Стара Загора с 85:79 в динамична и оспорвана среща. Това е втора предсезонна контрола между двата тима, преди седмица заралии гостуваха в Бургас, а сега "акулите" им върнаха визитата.

Възпитаниците на Дечо Коешинов стигнаха до успеха след силна игра през второто полувреме, а освен това показаха по-добра отборна игра и повече опит в последните минути и това се оказа решаващо за крайния резултат.

Богдан Боев реализира 21 точки за победителите, Новак Попович се отчете с 18, а Тодор Захариев и Марко Павлович вкараха по 10 точки всеки.

Милчо Борисов бе най-резултатен за Берое с 21 точки, Деян Карамфилов приключи с 14, а американецът Доминик Фъргюсън завърши с 10 точки.