България с първа загуба на световното след 0:3 от Бразилия (ГАЛЕРИЯ)

Националният волейболен отбор на България за младежи до 23 години допусна първа загуба на световното първенство в Бразилия. Воденият от наставника Драган Иванов тим отстъпи на домакините от "Селесао" с 0:3 (19:21, 14:21, 19:21) в мач от 4-ия кръг в Група "А", игран тази нощ в зала "Мунисипал Джимнезиъл Танкредо Невеш" в Уберландия.

Така българите са на 2-ро място във временното класиране с 9 точки след 3 победи и 1 загуба, колкото има и Аржентина, която е 3-та. Утре е почивен ден на шампионата, а в петък (11 октомври) двата тима излизат един срещу друг в директен спор за второто място и класиране за полуфиналите. Срещата е от 22,30 часа българско време. От друга страна волейболистите на "Селесао" постигнаха 4-та победа от 4 мача и с 11 точки са сигурни полуфиналисти.

Срещата започна равностойно до 8:8, след което "Селесао" успя да поведе с 10:8 след атака на Ари Де Соуса и блокада на Рафаел Араужо. Въпреки тайм-аута за Драган Иванов, техническата пауза дойде при 12:10 за бразилците след бърза атака през центъра на Матеуш Кунда. Независимо от усилията на българските момчета, Бразилия запази преднината си и даже леко я увеличи до 16:13 след блокада на разпределителя си Тиаго Велосо. Резултатът стана 18:14 след контра от втора линия на Лукаш Ло. Постепенно България намали до 19:20 след атака през центъра на Венцислав Рагин, грешка на Ло и контра на Красимир Георгиев, но все пак домакините взеха гейма с 21:19 след атака в аут на Николай Пенчев.

В началото на втората част Бразилия бързо дръпна с 4:1 след две грешки на Ники Пенчев и контра на Рафаел Араужо. Тайм-аутът, който взе Драган Иванов даде резултат временно, но все пак "Селесао" запази преднината си до 8:4 след нова блокада на Араужо и грешка при мрежата на българите. Домакините увеличиха разликата до 12:7 след силна контра на Араужо. Последва контра блок-аут на Ари Де Соуса - 13:7 и второ прекъсване за Драган Иванов. Въпреки това, резултатът стана 15:7 след нова атака и блокада на Де Соуса. Българите леко намалиха изоставането си при 10:16 след сервис в аут на Отавио Пинто и контра блок-аут на Златан Йорданов. В крайна сметка Бразилия без проблеми затвори гейма в своя полза при 21:14 след грешка от сервис на Жани Желязков и поведе с 2:0.

Третият гейм тръгна също добре за бразилците, които поведоха с 2:0 след атака през центъра на Матеуш Кунда и бъркана топка на българския разпределител Георги Сеганов, който замени Добромир Димитров в края на втората част. Разликата леко нарасна при 7:4 след контра блок-аут на Рафаел Араужо, което принуди Драган Иванов да вземе тайм-аут. Въпреки това, преднината на "Селесао" нарасна до 10:6 след контра на Ари Де Соуса, но последва равенство при 11:11 след три последователни грешки на младите волейболисти на Бразилия. Все пак техническото прекъсване дойде при 12:11 за домакините след поредна успешна атака на Араужо. Играта продължи точка за точка до 14:14, след което "златистите" отново поведоха с 16:14 след атака на Лукаш Ло и блокада на влезлия като резерва Алан Соуса. Последваха пусната топка на Георги Сеганов и грешка при мрежата на бразилците и 16:16. Равенството се запази, но в крайна сметка Бразилия спечели гейма с 21:19 след блок-аут и блокада на Араужо, а с това и мача с 3:0

Венцислав Рагин (3 блока), Красимир Георгиев и Жани Желязков станаха най-резултатни за българския тим с по 7 точки. За "Селесао" над всички бе Рафаел Араужо с 16 точки (6 блока!!!, 1 ас) за победата.
БРАЗИЛИЯ: Тиаго Велосо 1, Рафаел Араужо 16, Лукаш Ло 10, Ари Де Соуса 11, Отавио Пинто 4, Матеуш Кунда 6 - Гийерме Качей-либеро (Алан Соуса 1, Фернандо Крелинг, Рикардо Рего)
Старши-треньор: Роберлей Леоналдо
БЪЛГАРИЯ: Добромир Димитров, Жани Желязков 7, Николай Пенчев 6, Златан Йорданов 4, Венцислав Рагин 7, Красимир Георгиев 7 - Антон Василиев-либеро (Бранимир Грозданов 1, Георги Сеганов 2, Пламен Драгиев)
Старши-треньор: Драган Иванов.

ГАЛЕРИЯ от мача БРАЗИЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:0 - ТУК!!!