100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Урибе изстреля ЛА Доджърс на финал в НЛ (видео)

Двоен хоумрън на Хуан Урибе в 8-ия ининг донесе на Лос Анджелис Доджърс домакински успех с 4:3 срещу Атланта Брейвс в 4-тия мач от плейофа в Националната лига на Мейджър лийг бейзбол (MLB). Така "мошениците" затвориха дивизионната серия с 3-1 победи и се класираха за финала в НЛ за първи път от 2009 г.

С аванс от 3:2 в долната част на 8-ия гостите от Атланта пратиха на възвишението Дейвид Карпентър. Риливърът на "смелчаците" бе посрещнат с двоен хит на Ясиел Пуиг, а следващият на бат бе Урибе. 34-годишният доминиканец изчака два бола, после пое два страйка, докато при броене 2-2 не размаза бързата топка на Карпентър (L 0-1) високо над оградата вляво.

После на хълма се качи клоузърът на Доджърс Кенли Янсен (S 1), който уби съпротивата на Брейвс с 3 страйкаута в 9-ия ининг. Развоят превърна в победител риливъра Брайън Уилсън (W 1-0), обезвредил нападението на гостите с 2 страйкаута в 8-ия.

Домакините от Ел Ей вкараха и другите си 2 точки с хоумръни, след като Карл Крофърд първо откри резултата със соло изстрел в 1-вия ининг, а после повтори упражнението за 2:0 в 3-тия. Атланта изравни с 2 точки в 4-тия, заслуга на Крис Джонсън и Андрелтон Симонс, и обърна за кратко посоката с единичен хит с RBI на Хосе Констанса за 3:2 в 7-ия.

Съперникът на Лос Анджелис за титлата в НЛ ще бъде определен утре в решителен 5-и мач между Сейнт Луис Кардиналс и Питсбърг Пайрътс. Дотук се стигна, след като късно снощи "чинките" надделяха с 2:1 като гости на ст. "PNC Парк" и изравниха резултата в серията на 2-2.

"Пиратите" имаха шанс да решат битката пред своя публика, но удариха един-единствен хит срещу трима питчери на гостите – соло хоумрън на Педро Алварес в 8-ия ининг. За "уан хитъра" се погрижиха стартерът на Сейнт Луис Майкъл Уака (W 1-0), сменен веднага след пусната точка при 1 аут в 8-ия, и риливърите Карлос Мартинес и Тревър Розентал (S 1).

Атаката на Кардиналс също не бе кой знае колко продуктивна, но пък се оказа свръхефективна. Необходимите 2 точки влязоха с единия от общо 3 хита в мача – двоен хоумрън на Мат Холидей в 6-ия. Вина за загубата носи Чарли Мортън (L 0-1), който даде всичките хитове за 5 ининга и 2/3 на смяна.

Съдбоносният двубой между Сейнт Луис и Питсбърг трябва да започне утре в 20,07 източноамериканско време (3,07 ч. след полунощ в четвъртък наше време) в дома на Кардиналс – ст. "Буш".