Силвия Митева със сребро на лента

Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева спечели сребърен медал на финала на лента на турнира по художествена гимнастика от сериите Гран При в чешкия град Бърно. Българката, която снощи раздели четвъртото място в многобоя с Виктория Филановски (Израел), получи на лента оценка от 18.050 точки.

На останалите финали Митева е пета на обръч със 17.550 точки, осма на топка с 15.700 точки и шеста на бухалки с 16.850 точки. Рускинята Маргарита Мамун стана първа на топка с 18.600 точки и на лента с 18.400 точки. Сънародничката й Дария Ставковска взе златото на обръч с 18.300 точки и на бухалки с 18.500 точки. България завършва турнира с общо 4 сребърни медала, след като при девойките Ерика Зафирова стана втора на обръч, топка и бухалки. Втората българка Катерина Маринова е пета на лента.