Торино изпусна Самп в 93-ата минута

Отборът на Сампдория остана без победа и след 7-ия кръг на Серия "А". Тимът, воден от Делио Роси, завърши 2:2 у дома с Торино, като изтръгна точката в третата минута на добавеното време.

В 42-ата минута нападателят Джанлука Сансоне изведе "моряците" от Генуа напред в резултата. Той се разписа след отлична солова акция и чудесен изстрел с левия крак извън наказателното поле. Това бе първи гол за Сансоне от началото на сезона, а също и за Сампдория на "Луиджи Ферарис".

В 66-ата минута обаче домакините от Генуа допуснаха по твърде лек начин резултатът да бъде изравнен. Чиро Имобиле бе оставен съвсем сам от бранителите на Самп и необезпокояван насочи топката в мрежата зад Анжело Да Коща след изпълнение на ъглов удар.

Само 6 минути по-късно "биковете" от Торино можеха да стигнат до пълен обрат в резултата, но защитникът Емилиано Морети уцели напречната греда след центриране от фаул.

Обратът стана факт в 76-ата минута, когато Алесио Черчи бе точен от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Данило Д'Амброзио.

Гостите обаче не успяха да задържат аванса си в резултата. В 93-ата минута Камил Глик фаулира в наказателното поле на "биковете" Едер, а бразилският нападател не сгреши от бялата точка и спаси "моряците" от ново поражение.

След този хикс Торино заема девета позиция в класирането с 9 точки. Сампдория пък продължава да е в зоната на изпадащите - на 18-о място с едва 3 точки.