Сърбия громи, но вече е късно (видео)

Западната ни съседка Сърбия постигна убедителна победа с 3:0 като гост на Уелс, в чийто състав като резерва едва в 58-ата минута се появи суперзвездата Гарет Бейл. Въпреки победата обаче сърбите са далеч от първите две места, които осигуряват по-нататъшно участие в надпреварата за Мондиал 2014. Макар да прибавиха три точки към актива си "плавите" са на шест зад втория Хърватия и на 11 зад лидера Белгия, като са изиграли и мач повече от двата си съперника. За Бейл това бяха първи минути на терена след трансфера му на стойност 86,5 милиона паунда в Реал Мадрид. И неговата поява обаче не помогна на "драконите", които след тежкото поражение остават на дъното в група "А".

Филип Джорджевич откри результата за Сърбия след само 9 минути игра, след като с глава прониза Боаз Майхил за 0:1. Бранителят на Манчестър Сити Александър Коларов удвои за гостите в 38-ата минута с фантастичен гол след страхотен удар с левия крак от почти 25 метра.

Началото на второто полувреме не донесе повече щастие за Уелс, след като още в 55-ата минута младият талант на Бенфика Лазар Маркович направи резултата класически. Той се възползва от грешка в отбраната на домакините и след добра комбинация на сърбите простреля отблизо Майхил за 0:3. При този резултат мениджърът на Уелс Крис Коулмън вкара в игра Гарет Бейл, но това не промени особено събитията на терена и Сърбия спокойно удържа аванса си до края на двубоя.

УЕЛС - СЪРБИЯ 0:3
0:1 - Джорджевич (9)
0:2 - Коларов (38)
0:3 - Маркович (55)