Късна драма в Скопие донесе успех на "гайдарите"

Размяна на голове в края на мача направи финала на мача между Македония и Шотландия в Скопие драматичен, като "гайдарите" измъкнаха трите точки с попадение на Шон Малоуни в 88-ата минута и така "смразиха" трибуните на "Филип Македонски". Домакините успяха да изравнят след технично изпълнение на Йован Костовски в 83-ата минута и македонците се хвърлиха в атаки, търсейки пълен обрат, но бяха наказани от Малоуни, който изпълни един от специалитетите си - пряк свободен удар над стената и право в мрежата на съперника.

След нулева първа част всичко интересно в мача, който нямаше никаква интрига относно първите места в групата, се случи след почивката. Икечи Аня изведе Шотландия напред в резултата, след като се измъкна от пазача си по лявото крило и с добър удар направи резултата 0:1. Македония реагира веднага и затвори съперника си в неговата половина, но изравнителното попадение така и не падаше. Все пак в 83-ата минута Костовски реализира за 1:1 след техничен рейд между двама бранители на Шотландия и фин удар покрай плонжа на Мат Джилкс. Две минути преди последния съдийски сигнал обаче Малоуни донесе победата на гостите с перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

Трите точки единствено отлепиха шотландците от последното място в класирането на група "А", след като събирайки 8 точки те вече са четвърти. Македония е на пето място с една по-малко, но и мач по-малко от "гайдарите".

МАКЕДОНИЯ - ШОТЛАНДИЯ 1:2
0:1 - Аня (59)
1:1 - Костовски (83)
1:2 - Малоуни (88)