Спортен талант на "Еврофутбол" спечели две световни титли

Георги Гайдарджиев – Спортен талант на "Еврофутбол“ за 2013 г., взе два златни медала от Световното първенство по канадска борба, което се проведе миналата седмица в Полша. Българинът излезе срещу 22-ма противници в категорията до 60 кг от различни държави и ги победи на лява и дясна ръка. Така, Георги затвърди обещанието си, че ще повтори успеха от 2011 г., превръщайки се в най-силния състезател в категорията си на планетата – преди месеци той спечели златото и на Европейското първенство. Двата последни медала правят Гайдарджиев и българския състезател по канадска борба, носител на най-много световни титли.

Още един Георги, но Караджов, се представи успешно на Световното първенство по канадска борба – букмейкърът на "Еврофутбол“, който се състезава с фланелката на родния оператор, доказа, че дори и с една ръка може да заеме престижно място в крайното класиране. Той стана седми след оспорвана борба с представители на Украйна, Египет и Турция.

16-годишният Любомир Костов – друг Спортен талант на "Еврофутбол“, пък стана пети при мъжете в крайното класиране на деветия Открит шампионат на България по голф, който се проведе в Правец. Той грабна приза за най-добре представил се българин, след като и в трите дни на турнира игра силно срещу достойни противници. Това го направи и втори в нетното класиране на Шампионската дивизия, с 231 удара, осъществени на тревата в Правец.

Митко Ценов – друго добре познато име от списъка със Спортни таланти на букмейкърската къща, също влезе в новините с появата си на 38-ото издание на международния мемориален крос "Съединение". Митко финишира трети, след като взе 23-те километра между Съединение и Пловдив за 1 час и 18 минути, с което подобри личното си постижение.

Програма „Спортни таланти“ е част от мащабния социален проект на „Еврофутбол“ - „Печелиш и помагаш”, който компанията развива от 2007 г. Тази година се провежда второто издание на инициативата, която подкрепя финансово надеждни родни спортисти. Медийни партньори на програмата са: Дарик радио, БНР, вестниците „Тема спорт”, „Стандарт“, „Марица”, и „Еврофутбол”, информационните агенции КРОСС и PIA, както и сайтовете www.gong.bg, www.sportal.bg, www.viasport.bg, www.dir.bg, www.sportni.bg, www.winner.bg, www.chuime.bg и www.sportline.bg.