Карина Георгиева влезе в основната схема в Ямбол

Карина Георгиева (на снимката) се класира за основната схема на турнира по тенис за състезатели до 12-годишна възраст в Ямбол, информират от пресцентъра на Изида. Тенисистката на клуба стартира с победа в квалификациите с 4:2, 5:4 (2) над Марина Попова от Суперспорт Варна. Във втория кръг Георгиева елиминира Радина Терзийска от столичния клуб 15-40 в изключително интересен и оспорван двубой с 5:4(6), 4:1.

Във финала за влизане в основната схема Карина отстъпи с 0:2 сета срещи Савова от Хасково, но продължи участието си като „щастлива губеща”. В основната схема директно ще започне Марина Христова от Изида, която излиза на кортовете в Ямбол с „уайлд кард”.

При момчетата Радослав Божилов, Виктор Дойчев и Георги Попов направиха много силни мачове, но голямата конкуренция им попречи да преодолеят квалификациите.

В същото време на кортовете на Велто във Варна в събота се проведе турнир за момичета и момчета до 10 г. Емилиян Цветков от Изида спечели сребърен медал. Вицешампионът преодоля последователно Кристиян Попов от Приста с 4:1, Велимир Йорданов от Изида с 4:0 и Денислав Бонев от Суперспорт с 4:1, а в спор за титлата отстъпи на Християн Христов от Проспорт с 2:4. При момчетата участваха общо 17 състезатели. Най-добрите получиха медали и грамоти.

В Плевен трима състезатели на добричкия клуб Богомил Параскевов, Атанас Стоянов и Михаил Йовев започват участието си в квалификациите в държавен турнир до 16 г., а Стефан Миланов излиза на кортовете директно от основната схема.

В неделя 8-годишната Михаела Йорданова ще направи генерална репетиция за Мастърса на България на „оранжев корт”, като ще участва в турнир от серията Платинум на кортовете на клуб Иду в румънския курорт Мамая. От клуба информират още, че след като убедително преодоля квалификациите и започна с победа в основната схема на държавния турнир по тенис за мъже в София, Митко Петров отстъпи на осминафиналите. Той загуби с 4:6, 4:6 срещу Илия Кушев. Калина Божилова и Христина Дянкова пък започват участието си в квалификациите на международния турнир по тенис за жени с награден фонд 25 000 долара на кортовете на Левски.