100 години ски спорт в България

Уитлок и Шатилов със злато на европейското по спортна гимнастика

Макс Уитлок (Великобритания) и Александър Шатилов (Израел) спечелиха златните медали във финала на земя при мъжете на европейското първенство по спортна гимнастика в руската столица Москва. Уитлок, който стана втори в индивидуалния многобоя, и Шатилов получиха еднакви оценки от 15.333 точки и си поделиха първото място. На трета позиция остана Андреа Чинголани (Италия) с 14.900 точки.

Дейниъл Първис (Великобритания) изненадващо стана европейски шампион на кон с гривни. Той получи за своето изпълнение оценка от 15.600 точки. Втори се нареди олимпийският шампион Кристиан Берки (Унгария) с 15.533 точки, а трети остана Макс Уитлок (Великобритания) с 15.500 точки.

Във финала на халки отново имаше двама шампиони. Златният медал спечелиха Игор Радивилов (Украйна) и Самир Айт Сайд (Франция) с еднакви оценки от по 15.466 точки. На трета позиция с по 15.433 точки също са двама състезатели - Дани Пинейро-Родригер (Франция) и Матео Моранди (Италия).

При жените на смесена успоредка без конкуренция беше олимпийската шампионка от Лондон'2012 на този уред и европейска шампионка в многобоя Алия Мустафина (Русия). Тя получи 15.300 точки. Втора с 14.366 точки остана Йона Адлертег (Швеция) с 14.366 точки, а трета - Мария Пасека (Русия) с 13.166 точки.

На прескок златното отличие стана притежание на Джулия Щайнгрубер (Швейцария) с 14.750 точки. Среброто си поделиха Ноел ван Клаверен (Холандия) и Лариса Андреа Йордаче (Румъния), които получиха еднакви оценки - 14.466 точки. Утре европейското първенство завършва с останалите пет финала при мъжете и при жените.