100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:3

Доби Рабаджиева и Марчело Абонданца шампиони на Азербайджан с Рабита!

Добриана Рабаджиева за втори пореден път стана шампион на Азербайджан!  Три кръга преди края на женската волейболна Суперлига на евроазиатската страна нейният Рабита (Баку) вече е недостижим на върха в класирането!  Воденият от националния селекционер на България Марчело Абонданца световен и европейски клубен вицешампион победи Игтисадчи (Баку) с 3:2 (22:25, 25:21, 25:21, 26:28, 15:10) и вече има 57 точки от 19 победи и 2 загуби, с цели 11 точки повече от преследвачите Азеррейл (Баку) и Игтисадчи.  Българската националка игра за Свързочничките като титулярка и в петте гейма срещу Икономистките и допринесе за успеха с 19 точки (4 аса, 15 атаки) и 44% добро посрещане.

В другите два мача от 25-ия кръг Локомотив (Баку) на българското либеро Мария Филипова победи Бакъй-Азерьол (Баку) с 3:1 (18:25, 25:19, 25:19, 25:16), с което си осигури минимум четвъртото място в крайното класиране, а Телеком (Баку) с Христина Русева отстъпи пред Азеррейл с 0:3 (17:25, 20:25, 20:25).

Настоящите вицешампионки от Локомотив имат 38 точки от 13 победи и 8 загуби и, за да успеят да се домогнат до медалите, те имат почти невъзможната задача да стопят изоставане от 8 точки след Азеррейл и Игтисадчи.  Телеком е шести с 6 точки от 2 победи и 20 загуби.  Следващият кръг е на 20 април.