Санта Фе и Реал Гарсиласо се класираха за втората фаза на Копа Либертадорес

Колумбийският Санта Фе се класира за втората фаза на турнира Копа Либертадорес като победител в група 6. Това стана след успеха с 2:0 над перуанския Реал Гарсиласо, който отива напред въпреки поражението.

Другият колумбийски отбор в групата Депортес Толима не успя да продължи напред, след като завърши 0:0 като гост на Серо Портеньо. Санта Фе приключи с 14 точки, пред дебютантите от Гарсилясо с 10, Толима с 8 и Серо Портеньо, спечелил първата си точка.

Санта Фе излезе начело в първата минута на второто полувреме с гол на Вилдер Медина, който засече подаване на аржентинеца Омар Перес. В 71-ата минута Кристиан Мартинес Борха направи 2:0 след подаване на почти на празна врата от резервата Уго Акоста.