Реал (Мадрид) победи в Тел Авив и е на Файнъл 4

Реал (Мадрид) победи Макаби Електра като гост в Тел Авив със 69:57 и по този начин затвори четвъртфиналната плейофна серия с 3-0 победи и стана първият отбор, класирал се за Файнъл 4 на Евролигата този сезон.

"Кралския клуб" изпусна лидерската позиция за едва две минути през третата четвърт, а през останалото време бе напред в резултата.

Испанците се откъснаха на по-голяма дистанция през последната четвърт, когато за първи път поведоха с двуцифрена разлика, която успяха да задържат до последната сирена, за да се поздравят с крайния успех - 69:57.

Джейси Керъл наниза 16 точки навръх своя 30-ти рожден ден и бе най-резултатен за победителите. Серхио Люл добави 13 точки, а Серхио Родригес се отчете с 12.

Шон Джеймс реализира 18 точки за Макаби, а трима други баскетболисти - Дейвид Лоугън, Йогев Охайон и Рики Хикман завършиха с по 11 точки.