Балтии, скандал, 3 червени и 10 жълти картони в мач на талантите на Стоичков и Стяуа

Юношите на Чавдар (Етрополе) и връстниците им от румънския Стяуа изиграха скандален мач по между си в късния следобед днес. Срещата бе от втория ден на десетия международен турнир за юноши "Юлиян Манзаров", който се провежда в Свищов. Мачът между талантите (набор '95) от школата на Христо Стоичков в Етрополе и стелистите ще се запомни с груба игра и много картони - 10 жълти и три червени. От вторите два бяха за българите, а един за румънците. Все пак момчетата на Камата удържаха победата с 1:0 с гол от дузпа.

Най-голямата патардия се разигра в началото на второто полувреме, когато играч на Стяуа влезе грубо в краката на съперник, а след това друг от гостите ритна топката в тялото на падналото на тревата момче. Последва меле между двата тима, като на терена влязоха и хора от треньорските скамейки. След няколко минути боят престана, мачът бе подновен, а в крайна сметка българският състав взе победата. По-рано днес пък ЦСКА загуби от Единство (Черна гора). Другите два отбора в надпреварата са Лудогорец и Ботев (Пловдив). Преди няколко години на същия турнир участваха и юношите на Барселона, които тогава бяха победени от Литекс.

Състезанието се провежда в памет на Юлиян Манзаров - футболистът, който намери смъртта си, само на 18 години, в ледените води на р. Лим, спасявайки хора.