КСМ Букурещ остана 4-ти в Румъния, Каракашева си тръгва от тима

Волейболната националка Мария Каракашева и нейният КСМ (Букурещ) останаха на 4-то място в румънската Дивизия А1. Каракашева и съотборничките й аракашева и КСМ Букурещ бяха паднаха у дома от вече бившите шампионки от 2004 Томис (Констанца) с 0:3 (15:25, 20:25, 21:25) в третия мач от плейофната серия за бронзовите медали, игран снощи. Така волейболистките на КСМ загубиха серията с 0-3 победи и останаха 4-ти в крайното класиране, докато отборът на Констанца завоюва бронза.

Няколко дни пред това пък стана ясно, че българката заедно с още три от титулярките на тима - Юлиана Попова, Катя Медвед и Бриджет Фонке, ще напуснат по взаимно съгласие отбора след края на сезона, в който остава да се изиграе само финалната четворка за Купата на Румъния.

"Вярно е, че сме постигнали споразумение с четирите състезателки, които няма да играят за КСМ през следващия сезон. Искам да отбележа, че имаше забавяне от 2 седмици на заплатите на волейболистките, които възнамерявах да им изплатя веднага след първите два мача в Констанца, но когато видях, че отборът просто не искаше да играе в Констанца, реших да им предложа, че заплатите са получени до финалната четворка на първенството и те могат да си тръгнат. Не мога да приема, че те са бойкотирали срещите и затова ги помолих за гаранция, че ще останат да играят до края. Те се съгласиха и стигнахме до споразумение да се разделим по приятелски след края на сезона. Искам да отбележа, че в КСМ няма проблеми със заплатите и всички състезателки са си взели всички пари. Този месец беше единствения, в който имаше забавяне, но ви уверявам, че всички ще си вземат парите", заяви президентът на клуба Юлиан Койчулеску.