Горещото дерби на Рим остана без победител (видео+галерия)

Горещото дерби на Рим между Рома и Лацио от 31-ия кръг в Серия "А" завърши без победител. Двата тима изиграха доста вълнуващ двубой на "Олимпико", но никой не успя да вземе трите точки. "Орлите" първи откриха резултата в 16-ата минута чрез Ернанеш, но вездесъщият Франческо Тоти възстанови равенството от дузпа в 57-ата минута. Преди това пък Ернанеш изпусна дузпа за символичните гости в 49-ата минута, а лациалите завършиха мача с 10 души на терена след като Джузепе Биава бе изгонен в 69-ата минута.

Срещата започна с по-добра игра на Рома и още в 1-ата минута домакините стигнаха до голова опасност като Ерик Ламела стреля от близо с глава, но право в ръцете на вратаря. Постепенно обаче Лацио взе нещата в свои ръце и в 13-ата минута Антонио Кандрева стреля опасно и Маартен Стекеленбург спаси. В 16-ата минута обаче Ернанеш бе оставен да овладее една топка в средата на терена и необезпокояван да напредне и да стреля от около 25 метра, като с неспасяем удар в далечния ъгъл не остави шансове на вратаря за 0:1.

След гола символичните гости заиграха дори още по-добре и организираха още няколко чудесни атаки. В 18-ата минута останаха съмнения за игра с ръка на Маркиньос в наказателното поле, но съдията не видя основания да даде дузпа за "орлите". Две минути по-късно пък Сенад Лулич нахлу в пеналта и отправи изстрел в близкия ъгъл, но Стекеленбург внимаваше и спаси. В 28-ата минута  Кандрева стреля от дистанция, но доста неточно.

Играчите на Рома пък изпитваха доста трудности в организирането на своите атаки и едва в 40-ата минута Миралем Пянич пробва бдителността на Федерико Маркети с удар от далеч, но без особен успех. В 45-ата минута "вълците" стигаха и до най-сериозната си опасност след далечен изстрел на Франческо Тоти, но Маркети спаси.

Второто полувреме започна доста интересно и още в 48-ата минута Маркиньос отново игра с ръка в наказателното поле и този път съдията отсъди дузпа. Ернанеш обаче не успя да отбележи от бялата точка като прати топката над вратата. Бразилецът още повече развали добрите впечатления в 57-ата минута, когато извърши нарушение срещу Миралем Пянич в пеналта и Рома също спечели дузпа в своя полза. Зад топката пък застана Франческо Тоти и с прекрасно изпълнение не сгреши за 1:1, вкарвайки 9-ия си гол в дербито.

След това "вълците" стояха по-добре и в 64-ата минута Федерико Маркети трябваше да прави две страхотни спасявания. Той първо отрази силен удар на Франческо Тоти, а след това спря и добавката от близо на Ламела. В 69-ата минута пък "орлите" останаха с 10 човека на терена след като Джузепе Биава извърши груб фаул и получи втори жълт и червен картон.

Това позволи на Рома още повече да увеличи натиска и в 79-ата минута домакините изпуснаха страхотен шанс да поведат в резултата. Тоти центрира за Ламела, който вместо да вкара в опразнената врата от близо стреля над напречната греда. В 87-ата минута пък Тоти получи възможност да стреля от фаул, но Маркети с нова прекрасна намеса опази вратата си.

В крайна сметка обаче мачът завърши без победител и двата тима прибавиха по една точка в актива си. Така Лацио вече е 5-ти във временното класиране с 51 точки, докато Рома остава на 7-ата позиция с 48 точки.