Седма поредна победа за Авелино, Калоян Иванов грабна 19 борби

Сидигас Авелино, където играе Калоян Иванов записа седма поредна победа в Италия, а българското крило бе сред най-добрите за своя тим. Иванов и компания си тръгнаха като победители от Рим, където надиграха местния Виртус с 81:75 след продължение.

Редовните 40 минути на срещата завършиха при резултат 66:66, а в допълнителните 5 гостите реализираха 15 точки срещу 10 за домакините и така се поздравиха с победата.

Калоян Иванов изигра поредния си отличен мач с екипа на Сидигас и завърши с "дабъл-дабъл" от 10 точки и 19 борби. Към статистиката си той добави и 1 асистенция за 33 минути на терена.

Авелино вече е на 10-та позиция в класирането с 11 победи и 14 загуби. В следващия кръг тимът е домакин на Реджо Емилия.