Владимир Далаклиев със сребро от шампионата на Белгия по таекуондо

Спортният талант на "Еврофутбол“ Владимир Далаклиев спечели сребърен медал на Откритото първенство на Белгия по таекуондо (Клас "А"), който се състоя от 04 до 07.04.2013 г. в Гент. Българинът получи контузия още в първата си среща и не успя да излезе на татамито за финалния сблъсък.

Въпреки че не беше участвал в официално състезание от ноември 2012 г. заради тежка травма на десния глезен, Далаклиев се справи с конкуренцията на четирима от най-силните си опоненти в категория до 68 килограма. В нея бяха регистрирани над 50 спортисти, сред които участникът от Олимпийските игри в Лондон Лониевски (Полша) и световният шампион Гръгич.

Още в първия кръг Владимир Далаклиев усука дясно коляно и това му попречи да влезе в истинска битка за златния медал. Въпреки това Влади, който за втора година е избран за Спортен талант на "Еврофутбол“, надигра представители на Аржентина, Полша и Беларус. Полуфиналната битка срещу Лониевски беше истинско изпитание за Далаклиев, който въпреки контузията го победи с 4-0.

Друг Спортен талант – Теодор Георгиев, също участва на турнира в Гент, но в категория до 74 килограма. 20-годишния дупничанин достигна до 1/8-финалите след две победи над представители на Андора и Словения. В състезанието в Белгия участваха близо